Przeskocz do treści

Śpiąca Królewna dla dorosłych

Film Klątwa Śpiącej Królewny dostępny pod tym linkiem ujrzał światło dzienne 8 kwietnia 2016 roku. Wyreżyserował go Pearry R. Teo, który w oparciu o popularną baśń postanowił dodać jej mrocznego charakteru. W filmie występuję wiele wątków magii, mistycyzmu oraz fantasy. Bardziej niż horror przypomina właśnie on gatunek fantastyki, w której raz po raz pojawiają się typowe dla horroru elementy jak nawiedzony dom, potwory czy niewyjaśnione morderstwa. Fabuła filmu jest dosyć rozbudowana i opiera się głównie na przeżyciach głównego bohatera Thomasa, który w spadku po wujku otrzymuje ogromną posiadłość z nawiedzonym domem.

Wraz nim dostaje również klątwę, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie w jego rodzinie. W czasie, gdy poznaje nowy dwór jego straszliwe sny o pięknej śpiącej kobiecie przybierają na sile. Nie zdający sobie sprawy z powagi proroczych snów Thomas wcale nie zastanawia się jak się pozbyć koszmarów, a wręcz przeciwnie dalej w nie brnie, aby poznać więcej szczegółów. Gdy główny bohater dociera na miejsce dowiaduje się, że dom nie posiada dobrej opinii. W rozmowie z mieszkańcami miasteczka pojawia się informacja, że w niewyjaśniony sposób zginęło tam już kilkadziesiąt osób.

W domu Thomas spostrzega manekiny, które w niewytłumaczalny sposób poruszają się poza zasięgiem wzroku. Stymulowane jego krwią mechanizmy oraz zjawy sprawiają, że nawiedzona twierdza staje się coraz bardziej intrygująca. Odnalazłszy starą księgę napisaną w nieznanym języku postanawia wraz z przyjaciółmi zbadać dokładnie miejsce, które odziedziczył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *